Najpopularniejsi influencerzy na Instagramie

Serwisy społecznościowe cieszą się ostatnio wielką popularnością. Kiedyś służyły do nawiązywania kontaktów z osobami z którymi miało się kiedyś/obecnie do czynienia. Dzisiaj nie tylko można nawiązać takie kontakty ale za posiadanie konta na takim serwisie można zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Co to Instagram i kim są Influencerzy?

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów służący do hastagowania zdjęć oraz do umieszczania na nim tzw.story. Konto na Instagramie może być prywatne (dostępne tylko dla wybranej grupy obserwujących; sam administrator konta ma prawo decydować kogo zaliczyć do grona osób obserwujących) lub też publiczne (dostępne dla wszystkich, nawet dla osób spoza grona obserwujących). Dostępny jest on na takie systemy operacyjne, jak Windows Phone, iOS i Android.

Influencer to osoba, która… tutaj właściwie każdy mógłby umieścić definicję kogoś, kto ma znaczący wpływ na decyzję innych. Jednak nie można tych osób mylić z politykami związanymi z naszą władzą. Influencer w dzisiejszych czasach posiada bloga, vloga lub konto na jednym z serwisów. Wyraża on swoje opinie w najróżniejszy sposób przekonując do zakupu jakiegoś produktu lub też go odradzając. Takim influencerem może być każdy. Obecnie wiele osób związanych z show – biznesem wzięło swój początek właśnie od takich rekomendacji a nie od ambitnych ról, czy też pięknego głosu.

Najpopularniejsi influencerzy na Instagramie

Duża popularnością wśród użytkowników cieszą się już od dobrych kilku lat Anna i Robert Lewandowscy. Obydwoje mają osobne konta, jednak mają jedną wspólną pasję – sport. Robert zdobywa laury jako piłkarz naszej reprezentacji w niemieckim klubie a Anna jest trenerką personalną uczącą naszych rodaków jak żyć zdrowo, jak trenować, aby zadbać nie tylko o swoją piękną sylwetkę ciała, ale także o swoje zdrowie. Dodatkowo Anna ma również osobne biznesy, które nie są związane ze sportem. Jedna to jest jej marka Baby By Ann oraz ekologiczne kosmetyki Phlov, które również mają swoje osobne konta na Instagramie.

Drugą taką osobą cieszącą się ogromną popularnością jest oczywiście druga najsłynniejsza polska trenerka – Ewa Chodakowska. Ma ona kilkaset tysięcy mniej obserwatorów niż Anna Lewandowska, jednak przyznać trzeba, że jej sława jest tak samo dużo. Pomimo tego można powiedzieć, że Ewa jest trenerką bardziej dostępną dla ludzi, ponieważ produkty reprezentowane przez jej markę Be Raw są o wiele tańsze. W ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników ćwiczeń więcej osób opowiada się za Chodakowską. Jak widać nie zawsze ilość obserwatorów związana jest z liczbą obserwujących osób.

Inni popularni

Kolejnym polskim influencerem zyskującym ogromną sławę jest Maffashion, znana inaczej również jako Julia Kuczyńska. Jest to aktorka, która znana jest szerokiemu światu bardziej jako blogerka modowa zajmująca się wyznaczaniem najnowszych trendów. W 2013 roku otrzymała nawet tytuł Człowieka Roku Internetu. Dodatkowo można było ją zobaczyć na wielu okładkach magazynów, takich jak “Vogue”, “Glamour”. Jej blog modowy znalazł się na siódmym miejscu według miesięcznika “Press”. Była narratorem serialu Viva Polska “Miłość na bogato”. Trzeba przyznać, że jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie z roku na rok.

Pozostańmy przy kobietach polskich. Jessica Mercedes Kirschner to polsko – niemiecka blogerka modowa, która mimo młodego wieku (urodziła się w 1993 roku) już cieszy się ogromną popularnością wśród naszych rodaków i nie tylko. Ma własny blog Jemerced oraz to do niej należy marka modowa „Moiess” i  ,,Veclaim”. Według magazynu Glamour w 2016 roku została mianowana „Kobietą roku” w kategorii „Ikona mody”.

 

W tym zestawieniu warto również dodać człowieka o pseudonimie Rezi. Tak naprawdę to kolejna młoda osoba, która dzięki serwisowi Youtube zyskała ogromną popularność co z kolei przełożyło się na jego konto na Instagramie. Remigiusz Wierzgoń obecnie ma na swoim koncie 1,3 mln obserwujących i liczba ta systematycznie wzrasta. Był członkiem jury w programie “The Brain. Genialny umysł”. Znany jest również ze swojej działalności charytatywnej.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. OLejF pisze:

    Świat się bardzo pozmieniał od kiedy byłem młodym chłopakiem. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby ktoś zarabiał duże pieniądze za pomocą cudzej strony w Internecie. Teraz, dzięki social mediom jest to możliwe. Influencer powinien stać się zawodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *