Czy ilość lajków ma znaczenie?

Obecny świat został niemal w niezauważalny sposób przeniesiony do Internetu. To właśnie tam ludzie ze sobą rozmawiają, wymieniają swoje opinie, porównują ceny, pokazują swoje życie. To wszystko jest później oceniane przez innych ludzi za pomocą lajków. No właśnie i tutaj pojawia się pytanie czy ilość lajków ma znaczenie. Dla wielu osób pewnie tak jest i im więcej tych lajków, tym bardziej ich ego jest zaspokojone. Jednak czy naprawdę to takie ważne i czy lajki tak mocno odzwierciedlają zaangażowanie innych.

 

czy ilość lajków ma znaczenie

Czy ilość lajków ma znaczenie?

Jak działają lajki? Co może dać wchodzenie w interakcje z danym postem. Są pewne korzyści płynące z lajków i interakcji. Poniżej znajduje się kilka informacji, które wyjaśnią jak to wszystko działa i czy ilość lajków ma znaczenie.

Lajki to interakcje

Lajki to interakcje, które powodują, że treści, które zostały przez daną osobę polajkowane zaczną się pojawiać na jej tablicy. Natomiast jeśli przez pewien czas żadna interakcja nie wystąpi z postami danego profilu w mediach społecznościowych, przestaną się one pojawiać, ponieważ tak działa algorytm. Jeśli na przykład Facebook widzi, że dana osoba nie wchodzi w interakcje z konkretnym fanpage’em twierdzi on, że po prostu nie jest on dla niej interesujący i przestaje go wyświetlać. Oczywiście nie zawsze jest to prawda, dlatego też warto w takiej sytuacji skomentować, udostępnić albo właśnie dać lajka postowi z danego fanpage’a i znowu powinien on zacząć się pojawiać.

Nagroda za wykonaną pracę

Czy ilość lajków ma znaczenie? Lajki dla twórców treści mają bardzo duże znaczenie. Jak sami mówią jest to dla nich swego rodzaju nagroda za dobrze wykonaną pracę, którą jakby nie patrząc robią właśnie dla swoich odbiorców. Dlatego też bardzo cenne jest dla nich uzyskanie informacji zwrotnej, która powie im czy to co robią się podoba czy też nie. W pewien sposób są one motywujące do dalszego działania. Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdzie na statystykach widać, że dany post jest bardzo dobrze wyświetlany, jednak nie odzwierciedlają tego polubienia. Warto też pamiętać, że im większa ilość lajków tym większe zasięgi, czyli możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców.

 

ilość lajków ma znaczenie

Dzięki lajkom można wybierać te treści, które mają się nam wyświetlać

Czy ilość lajków ma znaczenie? Dzięki lajkom można wybierać te treści, które mają się nam wyświetlać. Prawda jest taka, że czasami można lajkować takie posty, które niekonieczne się podobają, jednak zwykle dany profil trzyma poziom i mimo tego jednego czy dwóch słabszych postów dalej chcemy, aby się one pojawiały. Bez wchodzenia w interakcje z postami media społecznościowe nie wiedzą tak naprawdę co nam polecać. Możemy wiec sami dobierać sobie treści, które są dla nas wartościowe.

Co to są posty sponsorowane?

Posty sponsorowane, wiele ludzi uważa, że post sponsorowany to taki za który dane medium płaci twórcy, a jest wręcz odwrotnie. To twórca musi zapłacić za takie sponsorowanie z własnej kieszeni. Robią to oni po to, aby dotrzeć do większego grona odbiorców. Zwykle dzieje się tak, że zasięgi niestety są obcinane i treści nie trafiają do takiej ilości osób do jakiej mogłyby trafić. Jednak, kiedy użytkownik widzi to słowo „sponsorowany” często nie wchodzi w interakcje z postem z czystej złośliwości i jak się później okazuje niewiedzy. Warto więc zostawić polubienie i wesprzeć ulubionego twórcę.

Czy ilość lajków ma znaczenie, jak się okazuje jednak trochę ma. Wiele ludzi jednak przywiązuje do tego zbyt dużą uwagę i w zasadzie ilość lajków staje się dla nich najważniejsza. A przecież jeśli nie jest się twórcą, któremu naprawdę mogą one pomóc, czy jest to aż takie ważne? Czasami ktoś lajkuje nasz post tylko dlatego, że my kiedyś polajkowaliśmy jego, w myśl reguły wzajemności, o której pisał Cialdini. Ludzie lajkują strony niektórych firm po to, aby być na bieżąco z ofertami i oferowanymi przez nich promocjami. Lubimy dużo rzeczy i często klikamy, jednak rzadko coś co naprawdę jest dla nas wartościowe. Warto więc spojrzeć na to z drugiej strony i nie przykładać, aż tak dużego znaczenia do tej liczby pod zamieszczonym przez nas postem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *